Leading Manufacturer of ms floor lock, ms floor locks and floor lock series from Gurugram.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Load Capacity | 300 kg |
| Material | MS |
| Extended Height (mm) | 170 |
| Finish | Zinc Plated |
| Height Adjustability | Yes |
| Purpose | Industrial Trolley |
| Wheel Size Suitable (inch) | 6 |
| Thickness | 4mm |
| Brand | Rki |
| Color | Silver Zink Plating |
| Usage | Trolley |
| Height | 160mm |
| Wheel Size | 4inch |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Load Capacity | 500 kg |
| Material | MS |
| Extended Height (mm) | 170 |
| Finish | Powder Coated |
| Height Adjustability | Yes |
| Purpose | Industrial Trolley |
| Thickness | 5mm |
| Grade | MS |
| Brand | RKI |
| Color | Grey |
| Height | 150mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Load Capacity | 500 kg |
| Material | SS |
| Finish | Zinc Plated |
| Height Adjustability | Yes |
| Purpose | Industrial Trolley |
| Brand | Golden Udyog |
| Color | Grey |
| Height | 150mm |
| Wheel Suitable Size | 4inch |
Minimum order quantity: 50 Piece
SANDEEP SHARMA (Business Development)
Golden Udyog
Gali No 9, Plot No 12-14-15, Kadipur Road, Kadipur
Gurugram - 122001, Haryana, India